Yurdum İnsanına Sigara Yasağı Söker mi!

6

Saat: 14:43 | Yazar: Burak Doğan

Sigara yasağı sonunda geldi.. Kimisi bunu iyi yönde kullanıp sigarayı bırakmak için çalışacak, kimisi de, inat edip bırakmamak için elinden geleni yapacak.. Avrupa'da türlü örnekleri varmışta, cafelerden dışarıya doğru bir cam kafes yapıp kafalarını çıkarıp orada içiyorlarmışta falanmışta filanmış.. Yok abicim buna çözüm bulan yok. Ama bir ayrıntıyı da unutmamak lazım: Yurdum İnsanı!

Yurdum insanı bu sefer kendisini sigara yasağına karşı yetiştiriyor.. Bundan sonra kültablaları kalkacak diyenlere kendi çözümüyle karşılık veriyor.. Yola izmarit atmak ceza nedeni olduysa, bizde ona göre çözüm buluruz diyor ve çözüm geliştiriyor yurdum insanı.. Buyrun, alın, ölçün biçin.. Telif hakkı yok hem bunda..İçeriği beğendiniz mi? Günlerden Bugün'ü Rss olarak ya da E-Mail alarak takip edin! E-mail ile kayıt en üstte!

6 Yorum

 1. Recep Hilmi Tufan |

  Yurdum insanı gibi akıllısı var mı ya?

   
 2. Burak Doğan |

  Vallaha yok, olamazda, inanmıyorumda yani..

   
 3. atasagun |

  Ne varsa bizde var! Şu zekaya bak ya hu! :)

   
 4. Burak Doğan |

  Dünyaya çözüm yaratmaya gelmişiz!

   
 5. Eko-Mühendis |

  Merhaba Burak

  Ben olaya çok farklı yaklaşıyorum sigara yasağı tamamen politiktir.Bakınız bulunduğum şehirde içkili lokantaları dahi şehrin dışına atıyorlar.Yakında içki zararlıdır yasaklasın.Anlayacağınız Akp yavaş yavaş geliyor.İnsanların beynine bir takım şeyleri yerleştirip sonra yasak hikayesine istediğini elde edecek.

  Umarım dediğimi anlatabilmişimdir.

   
 6. Burak Doğan |

  Aslında bende tam bir muhalif olsamda, olayın bu tarafa çekilmesini çok doğru bulmuyorum. Bütün Avrupa'da hatta bütün dünyada uygulanan bir çalışma bu.. Ne kadar çabuk kapalı alanlardan atılırsa, o kadar iyi hemde..

  AKP'nin yavaş yavaş geldiğine inanıyorum. Gerçi yavaşıda kalmadı da, neyse.:) Ama onla bunu bağdaştırmamalı diye düşünüyorum..

   

Yorum Gönder