Blogger Yorumları'na Friend Feed Yorumlarını Eklemek

2

Saat: 10:24 | Yazar: Burak Doğan


Kendimi bazen gerçekten kötü hissediyorum.. Bugüne kadar şu kadar yazı yazmışım, şu kadar yorum yapmışım, atar yapmışım, zaman geldiğinde saçmalamışım.. Ama öyle ya da böyle bir arşiv oluşmuş elimde. Peki neden bu şekilde bir his kaplıyor içimi?

Ben bu kod işlerinden hiç anlamıyorum, html'dir css'dir, vırttır zırttır elimi sürmedim. Artık öyle bir ütopya haline de geldi ki, ucundan bulaşmaya bile korkuyorum. Bir zaman bulsam da üstünde çalışsam diye düşünüyorum, nereden başlayacağımı bilmiyorum, kıskaçtayım.. Bu da beni kötümser bir havaya sokmaya yetipte artıyor bile.

İlk temam elbette Blogger'ın o an itibariyle dağıttığı temalardan biriydi. Sadece sağ tarafta görünen ayrıntıları sol tarafa almak istemiştim, bir arkadaşım yardım etmişti de oraya alabilmiştim.. Bir süre o şekilde takıldım. Sonrasında Erhan (MaFiAMaX) kardeşim el uzatıp 2. temamı kullanmamı sağlamıştı. Sağlamıştı diyorum çünkü benden html kodlarımı istedi, üzerinde oynadı, aldı yaptı etti, hazır halde bana gönderdi..

Ortalama 1 sene sonra, ben yine kaşınmaya başladım, bu sefer de Emre ben bu işi hallederim Burak Abi, hatta gel sana alan adı alalım ona yönlendirelim dedi. Bütün widgetlerim dahil, herşeyi aldı yedekledi, hazırladı, teslim etti, bende karşıdan izledim, mümkün olduğu kadar yazmaya devam ettim.

Son zamanlarda yazamıyorum.. Belki sürekli bundan şikayet ediyorum ama, düzenli olarak RSS'imi okuyup mümkün olduğu kadar yorumlarımla destek vermeye çalışıyorum takip ettiklerime.. Twitter ve ff'de daha az zaman aldığından orada 1 - 2 görüş paylaşabiliyorum ama burası gerçekten vakit istiyor. Bende çok ama saçma sapan yazacağıma az ama içerikli yazayım diye karar aldım kendi içimde. Bakalım bunu başarabilecek miyim :)

Dediğim gibi Friend Feed'i bu aralar çok kullandığımdan mütevelli, Wordpress alt yapısını kullanan blogların, yazdığı yazılara Friend Feed'den gelen yorumları, bloglarında gösterme şansları olduğunu gördük geçenlerde, Blogger altyapısını kullanan bloglar olarak da iç geçirdik. İç geçirmemiz uzun sürmedi, İdris Cin'in çalışmalarıyla Blogger'a da bu özelliği ekleyiverdik. Kendisine bu uzuuun yazıyla teşekkür edip, yaptığı çalışmanın linkini de vermek istiyorum.
Blogger'a Friend Feed Yorumlarınızı Eklemek

Ellerine sağlık İdris Cin, bloguma katkıda bulunup, temamı uygun hale getirip uğraştığın, zaman ayırdığın için.. Çok teşekkürler..

İçeriği beğendiniz mi? Günlerden Bugün'ü Rss olarak ya da E-Mail alarak takip edin! E-mail ile kayıt en üstte!

2 Yorum

 1. MaFiAMaX |

  FriendFeed olayı son günlerde kafamı çok kurcalıyor. Özellikle bazı blog yazarları bloglarına yorum alamamaktan şikayet edip duruyor. Gerçekten de insanlarıız çok üşengeç, bazen bir teşekkür bile yazmaktan üşeniyorlar. Ancak yine de blog yazarlarının bunu bu kadar yüksek sesle dile getirmeleri garibime gidiyor doğrusu. Çünkü...

  Farkındaysan son zamanlarda bir çok insan FF de vakit geçirmeye başladı, kimi tırttan bir şey bile aklına gelse yazıyor, kimisi de gerçekten eğlenceli şeyler paylaşıyor. Eğlenceli diyorum çünkü FF gibi yerler bence güzel vakit geçirip eğleneceğimiz yerler olmalı.

  FF, Twitter, vs... bunlar blog yazarlığını körelten şeyler arkadaş! İnsanlar uzun uzadıya yazıp emek vererek bir yazı yazıp da geri dönüşleri alamayınca FF de teselli buluyor.

  Son olarak senin gibi vefalı arkadaşlara her zaman yardım etmeye hazırım.

   
 2. Burak Doğan |

  FF, Twitter kesinlikle blog yazarlığını köreltiyor Erhan, katılıyorum sana.. Şöyle sağlam içerikli birşeyler yazılmadıkça blogda geri dönüş alınamıyor bu da kesinlikle doğru.

  Zurnanın zırt dediği nokta da burası. Orada, FF'de insanlar genelde arkadaşları vasıtasıyla yazdıklarına, paylaştıklarına geri dönüş, like, yorum alıyorlar ve bu insanları daha çok tatmin ediyor. Bu şekilde de daha aktif kullanmaya başlıyorlar bu mecraları..

  Sonrada ikisini birleştirmek için yer arıyor işte :) Amaç nasıl daha aktif bir blog yaratabilirim olayı..

  Yardımların için çok teşekkürler...

   

Yorum Gönder